5 zlatých pravidiel pre zodpovedné obchodovanie s opciami kryptomen - Zbohatol som vďaka využitiu tejto metódy a teraz zarábam 10,000$ mesačne.
More information
Tomáš Stodola

5 zlatých pravidiel pre zodpovedné obchodovanie s opciami kryptomen

Pravidlo č. 1 - Dodržujte manažmenť peňazí

Ak nechcete byť ovplyvnení dlhým reťazcom nevýnosných obchodov, ktoré zruinujú Váš účet, musíte dodžiavať manažmenť peňazí. To znamená, že si musíte pevne stanoviť najvyššie percento Vášho vkladového účtu do jednej opcie. Toto percento by malo byť ideálne nízke. Menej skúsení obchodníci by ho mali nastaviť na 2%, alebo 50 krát menej ako množstvo peňazí, ktoré máte na Vašom brokerskom účte. Viac skúsení obchodníci si môžu zvoliť obchodovanie s číslami ako 4% alebo 5% ich účtu.

Ak je Vaše obchodovanie nevýnosné v dlhodobom horizonte, aspoň budete dávať pozor a ukončíte to včas a neprídete o Váš celý účet. V opačnom prípade, teda Vaše obchodovanie je výnosné, Váš účet nebude rásť veľmi rýchlo ale s väčšou istotou.

Nie všetci bokery ponúkajú lacné opcie. Vo väčšine prípadov je minimálna hodnota obchodu $50! To je neprístupné pre začiatočníkov, pokiaľ si neželáte vložiť 50×50 = $2500, alebo riskovať s malými financiami.

Pravidlo č. 2 - umenie držať sa späť

Otvoríte obchodovaciu paltformu, pripravíte sa na obchodovanie ale všetko čo vidíte je žiadna zmena cien. Nič zaujímavé sa nedeje, žiadne pozoruhodné príležitosti na obchodovanie. Čo urobíte? Budete nezúčastnene sledovať obrazovku alebo hneď odídete?

Áno! Ak sa nenaskytne vhodná príležitosť na obchodovanie počas dlhej doby, nemá zmysel obchodovať. V takom prípade je rozumné buď odísť a vrátiť sa neskôr, alebo počkať a pokračovať v sledovaní trhov. Ak sa trhy nehýbu žiadnym smerom, matematika hovorí v prospech brokera. Neobchodujte a radšej počkajte. Musíte si vybrať len výnosné obchody, nikdy neobchoduje len pre "otočenie peňazí". Ak si želáte otočiť peniaze, budete na tom lepšie ak navštívite najbližšie kasíno.

Pravidlo č. 3 - Zvolťe si jednu z mnohých príležitostí na obchodovanie

Ak už vidíte nejaké zaujímavé príležitosti na obchody a je ich viacero, snažte sa vybrať si tú najvýnosnejšiu. Zredukovaním troch alebo štyroch plánovaných obchodov do jedného, ktorému najviac veríte, často odfiltrujete obchody, ktoré by sa nevyplatili. Vaše množstvo obchodov sa zníži, ale Vaše ROI - návratnosť investície - sa zvýši.

Pravidlo č. 4 - Majte jasno v tom, s čím chcete obchodovať

Častá chyba u nováčikov je chaotickosť: obchodník sleduje naraz príliš veľa grafov, robí príliše veľa kombinácií, skáče z jedného grafu na druhý bez jasného cieľa. Jednoducho povedané, trh bude mať nad hlavu. Toto je väčšinou cetsa k záhube.

Kto chce úspešne obdhodovať musí mať jasný cieľ keď vstupuje na trh a v akých situáciach chce obchodovať s CFD. Kým nie ste profesionál, nemôžete robiť všetko naraz. Ja osobne mám dobrú skúsenosť so zameraním sa vždy len na jednu vec, jeden typ situácie na trhu.

Môžete obchodovať s trendami, to znamená situácie kedy ide trh stabilne nahor alebo nadol po určitý čas. V tomto prípade obchodník staví na pokračovanie nastaveného trendu. Existujú aj proti trendové stratégie, ktoré naopak stavia na zmenu aktuálneho trendu. Niekedy môžete počut termín "breakout", čo je situácia kedy je trh stabilný dlhšiu dobu a potom sa zlomí a začne radikálne stúpať alebo klesať.

Pravidlo č. 5 - Rozloženie rizika

Ak ste investovali $20 do EUR/USD call CFD, potom $20 do EUR/GBP call CFD, radšej neinvestujte ďalších $20 do EUR/CHF call opcie. Prečo? Mali by ste zrazu tri obchody a celkovo $60 viazaných na rast eura. AK euro klesne, všetky tri obchody by neboli úspešné a Vás by to stálo $60. Nechcete riskovať trojitú stratu. Kvôli tomu majú obchodníci obmedzenie: maximálne dva obchody s jednou menou môžu byť otvorené v rovnakom čase.

Rozloženie rizika medzi viaceré aktíva má zmysel a môže sa vyplatiť. Profesionálni obchodníci z investičných fondov majú riziko rozložené veľmi dobre, medzi tucty rôznych aktív. Vďaka tomu môžu dosiahnuť relatívne stabilné ročné zisky s ich obchodnými stratégiami. Je na mieste povedať, že používajú sofistikovanejšie nástroje ako CFD, ktoré sú určené hlavne pre malých investorov.

Zarobte si peniaze v troch jednoduchých krokoch!

Start now

Zarobte si peniaze v troch jednoduchých krokoch!

Moja metóda sa nedá použiť všade. Väčšina bánk a obchodníkov nevie, o čom táto metóda je. A aj keď o nej vedia, za žiadnych okolností by ju nezverejnili obyčajným ľuďom. Preto je veľmi dôležité vybrať si veľmi zodpovedného brokera, ktorý vám dovolí zarábať. Toto sú moji najobľúbenejší brokeri. Zaregistrujte sa u jedného z nich - alebo dokonca u oboch z nich. Obaja ponúkajú rady, video návody a osobného poradcu - úplne zadarmo.

Vyskúšajte metódu prostredníctvom demo verzie:

  Binomo

Tiburo Corporation Ltd
Moderný broker s minimálnym požadovaným vkladom
Môj rýchly tip: Broker umožňuje nepretržité obchodovanie 24 hodín denne 7 dní v týždni v hodnote od $1
Minimálny vklad: $10
 

  Ayrex

Advanced Binary Technologies Ltd
Progresívny broker, ktorý poskytuje svojim zákazníkom dokonalú podporu a umožňuje im pracovať aj s minimálnym vkladom
Môj rýchly tip: Broker ponúka bezplatnú demo verziu a veľmi nízky minimálny vklad
Minimálny vklad: $5
 
 


  Michal (85.135.241.*) písal

Peniaze-zarobť    Tomáš Stodola /[email protected]/

Ako za akú cenu a ako na to Pane.

  Stanislav Lacko (31.131.225.*) písal

Potrebujem peniaze    žiadna

Pracujem v Mc-donaldu už 3 roky a nezarobil som si tolko kolko na tejto stránke vidím chcel by som poprosit ak by som si mohol zarobiť

  Lukáš (77.234.241.*) písal

:)    ebay.com

Pošli mi výpis s tvojho SVK účtu pre motiváciu

  Lucia (185.23.113.*) písal

Ako si to dokazal?

  peto (178.18.68.*) písal

a to ako ste zbohatly?

  Dusan (37.188.146.*) písal

Cau

Cau volam sa Dusan mam 19 rokou robim teraz v CZ tlmice do auta som tu aj s mojou priatelkou poslav si mi do e mailu ze ako si vicej zarobit peniaze tak bi som to chcel aj ja skusit smojou priatelkou napis mi o aku pracu sa to jedna

  Marian (90.64.26.*) písal

Chcem si zarobit peniaze    Este neobchodujem nemam s tim skusenost

Chcm si tiez zaribit peniaze a mat sa dobre.

  Igi (213.81.146.*) písal

Robot ?    moja vec

Máte aj robotov, ktoré to robia za Vás ?

  pavol (85.135.187.*) písal

Dobrý den chcem sa spýtať že ako nato a kde sa zaregistovat a ake su podmienky .Pekný den prajem

  Bohus (85.216.208.*) písal

Prosim o pomoc.

Ahoj.Prosim ta poradit..Velmi by som to potreboval...Som v koncoch.Neviem ako dalej...

Všetky komentáre (na novej stránke)
 
 
 

 Pridaj nový komentár!

Spýtajte sa čokoľvek alebo sa podeľte o svojú skúsenosť
Na Váš email ihned obdržíte podrobné informace.