Akcie s dividendou - Zbohatol som vďaka využitiu tejto metódy a teraz zarábam 10,000$ mesačne.
More information
Tomáš Stodola
25.07. 2017 15:26  | 

Jednou z hlavných problémov, s ktorými sa stretol nový investor, je, že svet financií je plný terminológií. Jedným z takýchto slov je "výplata dividend". Dúfajme, že budeme môcť jednoduchšie vysvetliť základné pojmy investovania do dividend.

"Zásoba" je osvedčenie o vlastníctve akejkoľvek spoločnosti a "podiel" je osvedčenie o vlastníctve v konkrétnej spoločnosti. Ak investor tvrdí, že vlastní akcie, vo všeobecnosti sa vzťahuje na jeho vlastníctvo v jednej alebo viacerých spoločnostiach. Dividenda je zisk, ktorý spoločnosť zdieľa so svojimi akcionármi. Jednoducho povedané, dostanete zaplatené za vlastnenie akcií! Čím viac akcií vlastníte, tým viac dostanete zaplatené.

Aké sú dividendové akcie?

Dividendové akcie predstavujú vyvážené rozdelenie dodatočných akcií od akcionárov spoločnosťou. To znamená, že investori dostanú ďalšie akcie z akcií spoločnosti, keď oznamujú výplatu dividend.

Ako sa vyplácajú dividendy?

Dividendy sa vyplácajú buď v hotovosti alebo reinvesticiou dividend. Ak hľadáte pravidelný príjem, prejdite na platbu v hotovosti. Inak, zvoľte automatickú reinvestíciu dividend na dlhodobý rast kapitálu. V tomto prípade môžete zakúpiť ďalšie akcie z hotovosti, ktorú spoločnosť vyplatila.

Ak chcete získať vyplatenú dividendu, má investor zapamätať 4 dôležité dátumy: Dátum vyhlásenia: je dátum, kedy správna rada vysiela svoj plán na vyplatenie dividendy. Dátum záznamu: je dátum, kedy spoločnosť skúma svoj záznam, aby určila, kto sú presne jej akcionári.

Dátum ex-dividendy: je najdôležitejším dátumom na zváženie. Tento dátum je všeobecne nastavený na obchodovanie s akciami 2 pred dátumom zaznamenania. Ak investor investuje akcie na alebo po ex-dividende, nebude dostávať dividendu.

Dátum platby: je dátum, kedy spoločnosť skutočne vypláca dividendu.

Kedy sú vyplatené dividendy?

Neexistujú žiadne osobitné pravidlá, ktoré by určovali platby dividend. Z uvedeného vyplýva, že väčšina spoločností dodržiava tradíciu vyplácania dividend svojim akcionárom štvrťročne, čo je v súlade s právnymi povinnosťami vyhotoviť výkaz ziskov a strát štvrťročne. Niektoré spoločnosti platia buď ročne alebo polročne.

Výhody dividendových akcií

Zjavnou výhodou je, že jednoducho dostanete zaplatené za vlastnenie akcií. Ako bolo vysvetlené, tieto sa spravidla vyplácajú štvrťročne, čo sa môže použiť ako príjem alebo reinvestičný účel. V USA sú príjmy z dividend zdanené v súčasnosti nižšou sadzbou ako akékoľvek iné formy, takže pre vysokých daňových poplatníkov sú veľké výhody. Pre opatrných investorov to môže byť dobré znamenie, ak je spoločnosť schopná dôsledne vyhlasovať a vyplácať dividendy.

Nevýhody dividendových akcií

Hoci sú dividendy menej riskantné, nemusia mať pre niektorých investorov dostatočný potenciál odmeny. Spoločnosti vo všeobecnosti hľadajú nižšie ocenenie cien ako rast. Daňové sadzby sa môžu zvýšiť, čím sa stali dividendy menej atraktívne pre spoločnosť, ako aj pre investorov. Spoločnosti môžu z akéhokoľvek dôvodu odstrániť alebo zúžiť platby a ste prijímajúci koniec, keď sú platby rezané ako akcionári. S týmito základnými znalosťami bude výber dividend oveľa jednoduchší!

Začnite hneď teraz - Život je príliš krátky na to, aby ste boli chudobní. Dividenda, dividendy, ex dátum, dátum vyplácania, nevýhody dividend
Start now

Zarobte si peniaze v troch jednoduchých krokoch!

Moja metóda sa nedá použiť všade. Väčšina bánk a obchodníkov nevie, o čom táto metóda je. A aj keď o nej vedia, za žiadnych okolností by ju nezverejnili obyčajným ľuďom. Preto je veľmi dôležité vybrať si veľmi zodpovedného brokera, ktorý vám dovolí zarábať. Toto sú moji najobľúbenejší brokeri. Zaregistrujte sa u jedného z nich - alebo dokonca u oboch z nich. Obaja ponúkajú rady, video návody a osobného poradcu - úplne zadarmo.

Vyskúšajte metódu prostredníctvom demo verzie:

  Make Money Robot

Jednoduchý robot, ktorý ponúka automatické obchodovanie s binárnymi opciami i v prípade, že ste začiatočník
Môj rýchly tip: Odporúčam obchodovať s menovými pármi, napríklad EUR/USD alebo CNY/USD.
Minimálny vklad: $200
 

  Binomo

Tiburo Corporation Ltd
Moderný broker s minimálnym požadovaným vkladom
Môj rýchly tip: Broker umožňuje nepretržité obchodovanie 24 hodín denne 7 dní v týždni v hodnote od $1
Minimálny vklad: $10
 
 


  Michal (85.135.241.*) písal

Peniaze-zarobť    Tomáš Stodola /[email protected]/

Ako za akú cenu a ako na to Pane.

  Stanislav Lacko (31.131.225.*) písal

Potrebujem peniaze    žiadna

Pracujem v Mc-donaldu už 3 roky a nezarobil som si tolko kolko na tejto stránke vidím chcel by som poprosit ak by som si mohol zarobiť

  Lukáš (77.234.241.*) písal

:)    ebay.com

Pošli mi výpis s tvojho SVK účtu pre motiváciu

  Lucia (185.23.113.*) písal

Ako si to dokazal?

  peto (178.18.68.*) písal

a to ako ste zbohatly?

  Dusan (37.188.146.*) písal

Cau

Cau volam sa Dusan mam 19 rokou robim teraz v CZ tlmice do auta som tu aj s mojou priatelkou poslav si mi do e mailu ze ako si vicej zarobit peniaze tak bi som to chcel aj ja skusit smojou priatelkou napis mi o aku pracu sa to jedna

  Marian (90.64.26.*) písal

Chcem si zarobit peniaze    Este neobchodujem nemam s tim skusenost

Chcm si tiez zaribit peniaze a mat sa dobre.

  Igi (213.81.146.*) písal

Robot ?    moja vec

Máte aj robotov, ktoré to robia za Vás ?

  pavol (85.135.187.*) písal

Dobrý den chcem sa spýtať že ako nato a kde sa zaregistovat a ake su podmienky .Pekný den prajem

  Bohus (85.216.208.*) písal

Prosim o pomoc.

Ahoj.Prosim ta poradit..Velmi by som to potreboval...Som v koncoch.Neviem ako dalej...

Všetky komentáre (na novej stránke)
 
 
 

 Pridaj nový komentár!

Spýtajte sa čokoľvek alebo sa podeľte o svojú skúsenosť
Na Váš email ihned obdržíte podrobné informace.